Gizlilik Politikası

1. Kapsam: TERAPİST adı altında hizmet veren uygulamanın (bundan böyle TERAPİST olarak anılacaktır) ile bu uygulamaya üye olan kullanıcının (bundan böyle ÜYE olarak anılacaktır), yardıma ihtiyaç duyduğu alanlarda yetkin ve deneyimli yaşam koçu, terapist, psikolog ve psikiyatristlere (bundan böyle DANIŞMAN olarak anılacaktır) kolayca ulaşmasına ve onlardan Danışmanlık veya Terapi hizmetleri (bundan böyle HİZMET olarak anılacaktır) almalarına yardımcı olmayı hedeflemektedir.

Bu Gizlilik Politikasının hüküm ve şartlarını kabul etmeden TERAPİST hizmetlerini kullanmaya başlayamazsınız. İş bu hizmet koşulları (“Koşullar”) uygulamaya erişiminiz ve hizmetleri kullanımınızla ilgili koşulları, kişisel bilgilerinizin nasıl kullanıldığını ve ne şekilde korunduğunu göstermektedir. Lütfen uygulamayı kullanmadan önce dikkatlice okuyunuz. Uygulama büyüyüp, uygulamaya ve verilen hizmetlere yeni özellikler eklendikçe bu Gizlilik Politikası TERAPİST tarafından güncellenebilir. Bu belgeye değişiklik yapılması durumunda bu alanda duyurulacaktır. Gizlilik Sözleşmesi’nde değişiklik yapılmasından sonra hizmetleri kullanmaya devam ettiğinizde, yeni koşulları kabul etmiş olursunuz.

2. Kişisel Bilgiler: Sizi tanımlayan bilgilerdir. Uygulamayı kim olduğunuzu söylemeksizin veya herhangi bir kişisel bilgi vermeksizin ziyaret edebilirsiniz. TERAPİST’e ÜYE veya DANIŞMAN olarak kayıt olduğunuz takdirde, artık TERAPİST için anonim bir kullanıcı olmaktan çıkarsınız.

2.1 TERAPİST ÜYE SÖZLEŞMESİ ve TERAPİST GİZLİLİK POLİTİKASI’nı kabul ederek kişisel bilgilerinizi, TERAPİST ile paylaşmaya onay vermeniz halinde, saklanmasına da onay vermiş olursunuz. Bu bilgiler tek başına veya başka bilgilerle birlikte sizinle bağlantı kurulabilmesi için gereklidir.

2.2 Kullanıcı adı, şifre gibi erişim bilgilerinin güvenliğinden ÜYE sorumludur. TERAPİST olarak uygulama ile iletişimde kullandığınız iletişim kanallarında güçlü bir şifre (büyük, küçük karakterler, semboller ve rakamlardan oluşan) seçmenizi öneririz.

2.3 TERAPİST’in kişisel bilgileri toplamaktaki başlıca amacı, güvenli, sorunsuz, etkili ve kişiselleştirilmiş bir hizmet sağlamaktır.

2.4 TERAPİST’in kişisel bilgilerinizi aşağıda sayılan amaçlarla kullanabileceğini kabul etmektesiniz;

2.4.1 Talep ettiğiniz kullanıcı desteğini ve hizmetleri sağlamak;

2.4.2 Uyuşmazlıkları ve uygulamadaki aksaklıkları çözümlemek;

2.4.3 Yasaklanma ihtimali olan veya yasaklanmış işlemleri veya kanuna aykırı faaliyetleri önlemek, bulmak ve araştırmak ve TERAPİST ÜYE SÖZLEŞMESİ’ni uygulamak;

2.4.4 Hizmetleri, içerikleri ve tanıtımlarımızı kişiselleştirmek, ölçmek ve geliştirmek;

2.4.5 Elektronik posta ile pazarlama amaçlı tanıtımlar göndermek; (Tanıtımlarının gönderilmemesi ile ilgili talimatlar gönderilen elektronik posta da yer almaktadır)

2.4.6 Bilgileri doğruluğunu teyit etmek amacıyla karşılaştırmak.

2.5 TERAPİST’in aşağıdaki belirtilen kişisel bilgilerinizi toplayabileceğini ve saklayabileceğini kabul etmektesiniz;

2.5.1 Elektronik posta adresi,

2.5.2 Uygulamadaki faaliyetlerinize istinaden, gerçekleşen işlemlere ilişkin bilgiler (randevu talebi, görüşmeler, sizin kullanıcı hesabınıza bağlı olan tüm yorum ve içerikler gibi);

2.5.3 Uygulama üzerinden yapılan yazışmalar, geri bildirimler ve TERAPİST’e gönderilen mesajlar,

2.5.4 Bilgisayar/donanım ve bağlantı bilgileri, sayfa görüntüleme istatistikleri, sayfaya gelen ve giden trafik bilgileri, ad data/reklam yayınları ile ilgili veriler, IP adresleri ve standart web log bilgisi/standart web günlüğü bilgileri dahil, uygulamayı ziyaret etmenizden, TERAPİST hizmetlerini kullanmanızdan, içerik ve reklamlarımız ile etkileşiminizden doğan diğer bilgiler;

2.5.5 Demografik ve navigasyon verileri gibi diğer şirketlerden alınan bilgiler;

2.5.6 Üçüncü kişilerden sağlanan ek bilgiler.

2.6 İşbu sözleşmeyi kabul ettiğiniz takdirde; Gerektiğinde kimliğinizi doğrulamak amacıyla veya TERAPİST’in ilgili politikalarını ihlal ettiğinize dair bir şüphe doğması halinde, sizden ek bilgiler istenebileceğini kabul etmiş olursunuz.

2.7 İşbu sözleşmeyi kabul ettiğiniz takdirde TERAPİST uygulamasına DANIŞMAN olarak kayıt olduğunuz takdirde sizlerin kişisel bilgilerinizi daha ayrıntılı olarak vermenizi istenebileceği, sizler için ekstra gizlilik koşulları uygulanabileceğini kabul etmiş olursunuz.

3. Kişisel Bilgileriniz Nasıl Saklanır:

3.1 ÜYE’lerin bilgileri ve kayıtlı tüm verileri gizli tutulur ve üçüncü kişilerce görülemez. İyi niyetli bir şekilde TERAPİST şüpheye mahal bırakmamak adına bilgilerin güvenliği için elinden gelen güvenlik standartlarını sağlar. Kişisel bilgilerin kaybı, değiştirilmesi veya kötüye kullanımına karşı güvenlik tedbirleri bulunmaktadır.

3.2 ÜYE’lerin aldığı hizmet süresince yapılan yazışma transkriptleri özel şifreleme sistemi (SSL) ile şifrelenir. Bu şifreleme metodu ile bilgi okunamaz hale getirilmiş olur, sadece kodlama anahtarı olan tarafından okunabilir. Bütün dokümanlar güvenlik kontrolleriyle saklanır. İnternet üzerinden sağlanan servislerde güvenlik ve depolama teknolojilerinde %100 garanti verilmediğinden üye sisteme yüklediği evrakların güvenliğinden ve yedekleme işlemlerinden kendisi sorumludur.

3.3 Kişisel bilgiler yalnızca savcılık ve emniyet yetkilileri tarafından istenildiği takdirde yalnızca savcılık, mahkemeler ve emniyet yetkilileri ile paylaşır. Bunun dışında üçüncü şahıslarla paylaşılmaz.

4. Ödeme:

4.1 TERAPİST’ten hizmet alımı karşılığında yapılacak ödemeler Apple Store üzerinden satın alma yolu ile olmaktadır. İşbu aracı kurum (TERAPİST değil), ÜYE’lerden kredi kartı bilgilerini almak ve diğer yollarla iletilen ödemeleri tahsil etmekle sorumludur. TERAPİST hiçbir şekilde ve hiçbir kanaldan danışanların kredi, debit kart numaraları ya da bunlar dışındaki hiçbir finansal bilgilerini saklamaz. Bu konu ile ilgili ÜYE doğrudan ödeme aracısı ile iletişime geçerek, hizmet kullanım koşulları, güvenlik ve fraud kontrol sistemleri ile bilgi alabilir. Apple Store’un Gizlilik Politikasına ulaşmak için:
http://www.apple.com/legal/privacy/tr/

4.2 TERAPİST uygulama içi satın alım ödemelerine ek olarak cihazının hizmet sağlayıcısının da ücreti olacaktır. Bu hizmete olan iletişim ile ilgili, TERAPİST’in sizi bu konuda bilgilendirme zorunluluğu bulunmamaktadır.

5. Yaş: ÜYE veya DANIŞMAN işbu sözleşme ve TERAPİST ÜYE SÖZLEŞMESİ’ni kabul ederek sitedeki hizmetlerden faydalanmak için 18 yaşından büyük olduğunu taahhüt etmektedir. TERAPİST ÜYE veya DANIŞMAN’ın 18 yaş altında olduğunu tespit etmesi durumunda kişinin hesabını kaldırma yetkisine sahiptir.

6. Fikri Mülkiyet Hakları: Hizmet içeriğinin tamamı telif hakkı, patent, marka tescili ve fikri mülkiyet haklarına tabi yasalar doğrultusunda korunmaktadır. İşbu gizlilik politikasını kabul ederek, TERAPİST tarafından aksi ifade edilmedikçe uygulamadaki hizmetlerin ve içeriğin bir kısmını ya da tamamını, değiştirmeyeceğinizi, kopyalamayacağınızı, kiralamayacağınızı ve satmayacağınızı kabul etmiş olursunuz. Uygulamayı kullanmaya uygun olduğunuz durumlarda, sadece sınırlı bir yetki ile, ticari olmayan amaçlar doğrultusunda hizmetlere erişiminiz sağlanır. Hiçbir veri madenciliği, veri yakalama, benzeri veri toplama ya da ayıklama metotları kesinlikle yasaktır. Uygulamanın ya da içeriğinin izin verilen kullanım amacı dışında değerlendirilmesi kesin olarak yasaktır ve aksi durumda verilen erişim hakkı derhal iptal edilir. Bu gizlilik sözleşmesi ile ters mühendislik metotlarını ya da benzeri metotları uygulayarak yazılım içeriğini tespit etmeye yönelik bir girişimde bulunmayacağınızı teyit etmiş olursunuz. Bu yazılımın tüm hakları TERAPİST’e aittir. Kullanılmış olan tasarım, grafik, içerik kopya edilemez. Hiçbir şekilde izinsiz çoğaltılamaz, dağıtılamaz, pazarlanamaz. Aksi halde Türk Ceza Kanunu Bilişim Suçları Başlığı altında düzenlediği ilgili kanun ve hükümler uygulanacaktır. Bu gibi kural ihlalinde bulunduğu belirlenen ÜYE veya DANIŞMAN’ların kullanım haklarının iptali TERAPİST’in inisiyatifindedir.

7. Sonlandırma: TERAPİST herhangi bir sebep bildirmeksizin hesabınız hizmetin tamamını ya da bir kısmına ulaşım ve kullanıma son verme hakkını saklı tutar. Bununla birlikte uygulamada hizmet veren DANIŞMAN’lar da ÜYE ile ilişkilerini herhangi bir sebep bildirmeksizin bitirme hakkına sahiptirler. TERAPİST, her türlü hileli, yolsuzluk içeren ve yasaya aykırı aktivite hususunda yasal yolları kullanacaktır. ÜYE ve DANIŞMAN tarafından TERAPİST’e yüklenen veriler üyelik sona erdikten 3 (üç) ay sonra kalıcı olarak silinir. ÜYE bu üç ay içerisinde yüklediği verilerini alabilir, aksi takdirde TERAPİST hiçbir sorumluluk kabul etmez.

8. Genel: Bu Gizlilik Politikasının hüküm ve şartlarını kabul etmeden TERAPİST hizmetlerini kullanmaya başlayamazsınız. İşbu hizmet koşulları uygulamaya erişiminiz ve hizmetleri kullanımınızla ilgili koşulları, kişisel bilgilerinizin nasıl kullanıldığını ve ne şekilde korunduğunu göstermektedir. Lütfen uygulamayı kullanmadan önce dikkatlice okuyunuz. Uygulama büyüyüp, uygulamaya ve verilen hizmetlere yeni özellikler eklendikçe bu Gizlilik Politikası güncellenebilir. Bu belgeye değişiklik yapılması durumunda bu alanda duyurulacaktır. Gizlilik Sözleşmesi’nde değişiklik yapılmasından sonra hizmetleri kullanmaya devam ettiğinizde, yeni koşulları kabul etmiş olursunuz. Bu konular dışında sormak istediğiniz tüm soruları [email protected] mail adresine yazarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu gizlilik politikası en son 20 Kasım 2016 tarihinde güncellenmiştir.